Naruto postavy

9. května 2008 v 19:33 | Ino-chan |  Anime postavy
Hlavní postavy ze ANIME Nauto jsou pod perexem je jich zhruba okolo

Aburame Shino
Velmi tichý ninja, nesnaží se na sebe upozorňovat. Jeho specializací jsou brouci, kterých užívá jako zbraní. Tito brouci požírají soupeřovu chakru, a znemožní mu tak bojovat.
Akimichi Choji
Jeho snad jediným zájmem je jídlo. Ovládá techniku, při níž se zvětší. Ačkoliv na to nevypadá, neměl by se podceňovat

Haruno Sakura
Třetí členka Narutova týmu. Její zájem se točí převážně okolo Sasukeho, který si jí ovšem nevšímá. Za svou rivalku považuje Yamanaku Ino. Nepříliš dobře ovladá boj zblízka, její hlavní předností je dokonalé ovládání své chakry a kouzel.
Hatake Kakashi
Jounin, který se stará o tým složený z Naruta, Sasukeho a Sakury. Kromě Sasukeho je to jediný ninja ve vesnici, který disponuje Sharinganem. Není členem Uchiha klanu, svůj Sharingan získal chirurgicky. Bývá nazýván "kopírující ninja", protože nakopíroval již přes tisíc technik.

Hyuuga Hanabi
Mladší sestra Hinaty a sestřenice Nejiho. Zdá se být více talentovanější a mentálně silnější než Hinata, takže do ní jejich otec vkládá větší naděje.

Hyuuga Hiashi
Momentální hlava klanu Hyuuga, otec Hinaty a Hanabi a strýc Nejiho, bezesporu jeden z nejsilnějších shinobi v Konoze. Neji ho nemá rád pro panujíci poměry v Hyuuga klanu a kvůli smrti svého otce. Později se vztah mezi nimi vyjasní a Hiashi trénuje Nejiho, protože uznává jeho výrazné dědictví rodových schopností.

Hyuuga Hinata
Patří do hlavní rodové linie klanu Hyuuga. Uzavřená a plachá dívka, která nerada bojuje, na druhou stranu se ovšem snaží se změnit. Ovládá Byakugan, stejně jako Neji, ovšem ne na takové úrovni.

Hyuuga Neji
Člen nejmocnějšího rodu Hyuuga, je to pravděpodobně nejtalentovanější člověk z celého klanu. Fatalista, který věří, že proti svému údělu člověk nic nezmůže. Jeho schopností je Byakugan, který mu umožňuje vidět cokoliv a kdekoliv.
Inuzuka Kiba
Je cítit jako pes, zjevem připomíná psa a občas se i jako pes chová. Jeho společníkem je Akamaru, pes, kterému on sám rozumí a který jej všude doprovází. Jako jeho vlastní techniku můžeme považovat právě Akamaru, který bojuje po jeho boku. Možná na to nevypadají, ale oba jsou velmi silní.
Jiraiya (Ero-sennin)
Jeden ze tří legendárních Sanninů, které vyučoval Sandaime ("Třetí"). Je jedním z velmi mocných ninjů a mezi jeho schopnosti patří vyvolat žáby, ovšem mezi jeho nejsilnější zájmy patří špehování děvčat. Je to také současný Narutův učitel.
Jiroubou
Jiroubou je člen Zvučné čtyřky. Spoléhá se především na hrubou sílu, dále dokáže rozličně ovládat hlínu. Jeho mistrovský kousek je jutsu, pomocí kterého uzavře své protivníky do hliněné bariéry a vysaje jim chakru.
Kabuto
Zezačátku jen velmi slabý, ale neuvěřitelně chytrý student z Konohy, který se snaží dosáhnout titulu chuunin. Po nějakém čase se ukáže, že je to zvěd ze skryté vesnice Zvuku. Kabuto vůbec není slabý, naopak skrývá extrémní moc, se kterou se dokáže postavit Kakashimu a některým ninjům patřícím mezi nejlepší v Konoze. Má však nepříjemný zvyk utíkat z bojiště, aby sloužil vyšším zájmům.
Kaguya Kimimaro
Kimimaro je posledním z klanu Kaguya. Je nositelem mimořádně silné kekkei genkai, pomocí které dokáže volně manipulovat s kostmi svého těla, např. nechat je bleskově dorůstat, vystřelovat je na protivníka, tvořit si z nich zbraně a zbroje… Byl by to extrémně silný ninja, kdyby ovšem netrpěl vážnou a nevyléčitelnou chorobou, která ho velmi oslabuje. Orochimaru ho plánoval použít jako hostitele pro svou duši, ale právě díky té nemoci od toho upustil. Kimimaro je vůdcem Zvučné Pětky (tj. Zvučná čtyřka + on).
Kamizuki Izumo
Izumo je chuunin v Konoze, účastnil se organizace chuuninských zkoušek a většinou bývá vidět sedět jako hlídka u hlavní brány se svým přítelem Kotetsuem.
Kankuro
Fialově pomalovaný " loutkař " - užívá loutky jako zbraně. Gaarův starší bratr, který se ovšem sám děsí jeho temné stránky.
Kidoumaru
Kidoumaru je člen Zvučné čtyřky. Je něco jako lidský pavouk, má tři páry horních končetin, dokáže tvořit sítě, vyvolávat pavouky a vylučovat zvláštní zlatou kapalinu, ze které si vytváří zbroj nebo zbraně, přičemž preferuje luk a šípy. Je to taktik, který nejraději ostřeluje soupeře zdálky.
Konohamaru
Student z Akademie, který se stejně jako Naruto snaží stát nejmocnějším Hokagem. Potom, co se Konohamaru neúspěšně snaží bojovat se Třetím, následuje Naruta a jmenuje ho svým "šéfem". Jediné, čemu se však od něj naučí, je jistá perverzní technika. Jeho pravým učitelem je Ebisu, který prohlašuje, že díky jeho učení se může stát Hokagem rychleji, avšak Konohamaru mu zopakuje Narutova slova. Neexistuje žádná rychlejší cesta.
Maito Gai
Věčný Kakashiho rival, neustále spolu soutěží. Gai se specializuje na boj zblízka. Je to jeden z nejsilnějších Jouninů v celé vesnici. Dohlíží na výcvik dalšího týmu - složení: Lee, Neji a Tenten.
Mitarashi Anko
Anko se narodila a vyrostla v Konoze. Jako Orochimaruův student se naučila mnohé techniky, některé i zakázané (kinjutsu). Byla velice talentovaná a stejně jako Sasukeho ji Orochimaru proklel svojí pečetí. Když Orochimaru zradil Konohu a uprchl, Anko byla rozzuřená. Orochimaru jí zneužil a pak odhodil jako odpad.
Morino Ibiki
Mistr psychického výslechu, instruktor u chuuninské zkoušky a bratr Morina Idateho. Je to jeden z elitních jouninů, který se vyzná v psychickém mučení a výslechu lépe než kdokoliv jiný. Dokáže psychicky zlomit jakéhokoliv ninju. Jeho tvář je pokryta jizvami a popáleninami z mučení, což dokazuje, že má extrémní odolnost vůči bolest
.
Nara Shikamaru
Postava, která je velmi znuděná, a raději spí než aby něco dělala. Pokud se už však pro něco rozhodne, nemělo by se s ním zahrávat. Jeho IQ přesahuje 200 bodů, je to nejlepší stratég. Užívá techniku stínového ovládání.
Orochimaru
Orochimaru je jeden z legendárních sanninů z Konohy. Jeho žízeň po znalostech zakázaných technik ho donutila uprchnout z vesnice. Poté se stěhoval z jednoho těla do druhého za použití techniky, která přenese jeho duši do jiného těla. Takhle si získal nesmrtelnost. Jeho příští obětí má být Uchiha Sasuke.

Pouštní Gaara
Jeho osud je podobný Narutovu, díky démonovi se jej v dětství všichni stranili a nenáviděli ho. Neměl ovšem takové štěstí jako Naruto, zatvrdil se vůči ostatním a jako jediný smysl své existence považuje zabíjení. Jeho specializací je ovládání písku.

Rock Lee
Shinobi, který nedisponuje žádným talentem pro kouzla a iluze. Proto se zaměřil na boj zblízka, který výborně ovládá. Je velmi rychlý a silný. Jeho přesvědčením je, že pokud nemáš vrozené vlohy, můžeš úspěchu dosáhnout tvrdou prací a cvičením.

Sakon/Ukon
Sakon a Ukon jsou dvojčata obývající společné tělo, i když většinou je aktivní Sakon a Ukon se probouzí, když se má bojovat. Jsou údajně nejsilnějším členem Zvučné čtyřky. Při boji využívají velké regenerace, jsou schopni se rozdělit na dvě samostatné těla, případně dokáže jeden z bratrů infiltrovat tělo soupeře a zabít ho zevnitř.
Sarutobi Asuma
Učitel s věčně zapálenou cigaretou. Nemá žádné zvláštní nutkání se srovnávat s Gaiem či Kakashim, prostě pohodář. Vede skupinu o složení Ino, Shikamaru a Choji.
Sarutobi Sandaime (" Třetí ")
Hokage - nejmocnějši ninja, který vede vesnici Konohu, přestože je již velmi starý, stále je dostatečně silný. Jako jeden z mála od začátku v Naruta věří a nepřenáší Kyuubiho (devítiocasý liščí démon) vinu na něj samotného.

Shiranui Genma
Genma je jounin z Konohy, typický šátkem na hlavě a dlouhou jehlou v puse. Žádné konkrétní jutsu nebo specializace u něj nejsou známy, ačkoli bude pravděpodobně dost schopný. Po zmizení Gekkou Hayateho ho nahradil jako rozhodčí ve finálním turnaji Chuuninské zkoušky. Byl jedním ze dvou jouninů, kteří se utkali se Zvučnou Čtyřkou.
Shizune
Studentka a přítelkyně páté Hokage, Tsunade-sama. Shizune je velmi nepokojná a pokaždé, když přibyde Tsunade nějaký dluh, její starosti vyplynou na povrch. Je to velmi věrná pomocnice s těmi nejlepšími úmysly. Občas dostává od Tsunade nějaké mise, obvykle však tráví většinu svého času v kanceláři páté Hokage.
Tayuya
Tayuya je členka Zvučné Čtyřky, je dost inteligentní, ale také vulgární a agresivní, často slovně napadá i svoje spolubojovníky. Její zbraní je flétna, kterou používá na sesílaní genjutsu a na vyvolávání a ovládání monster. Při boji myslí hodně strategicky a sama se snaží souboji zblízka vyhnout.
Temari
Pomocí vějíře dokáže ovládat větrné víry, které jsou účinné jako útok i jako obrana. Gaarova starší sestra, která stejně jako Kankuro dokáže stěží krotit Gaarovy krvelačné nálady.
Tenten
Silná ženská Shinobi, která se specializuje na vrhací zbraně. Není nijak konfliktní, ovšem pokud se jednou do bitvy vloží, dá do ní vše.
Teuchi
Teuchi provozuje v Konoze proslulý bar Ichiraku Ramen, nejoblíbenější to místo hlavního hrdiny Naruta. S Narutem má velmi přátelský vztah a to nejenom proto, že je to jeho stálý zákazník.

Tsunade
Jedna z legendárních Sanninů z Konohy spolu s Jiraiyou a Orochimaru. V příběhu se objevila jako první ninja zdravotnice. Jako mladé jí zemřel její bratr Nawaki v náručí těsně poté, co mu darovala náhrdelník dříve patřící druhému Hokagemu, což ji donutilo k tvrdé práci, aby se mohla stát nejlepší zdravotnicí v Konoze. Nawaki byl v mnoha směrech velice podobný Narutovi. Na přání Jiraiyi se pak Tsunade stala pátou Hokage.
Uchiha Itachi
Sasukeho starší bratr, spolu s ním je poslední z klanu Uchiha, který byl považován za nejmocnější klan v Konoze. Itachi je shinobi, který vyvraždil celý svůj klan až na Sasukeho, kterému sdělil, že je příliš slabý než aby si s ním špinil ruce. Byl to jeden z nejnadanějších členů klanu v celé jeho historii, v osmi letech odmaturoval z akademie, v deseti se stal chuuninem a ve třinácti byl zvolen kapitánem ANBU. Také byl druhý, kterému se povedlo dosáhnout Mangekyou shariganu, díky kterému je schopen vytvářet ty nějděsivější iluze.

Uchiha Sasuke
Narutův rival, jako jediný přežil vyvraždění rodiny Uchiha. Je to samotář, který se straní ostatních a ignoruje veškeré jejich snahy o komunikaci. Nezajímá jej nic, kromě pomsty. Jeho zvláštní schopností je Sharingan, který zdědil po svých předcích a jenž umožňuje kopírovat techniky ostatních ninjů.
Uzumaki Naruto
Hlavní postava celého příběhu. Před několika lety byl na ochranu vesnice Konoha do jeho těla uvězněn liščí démon. Naruto užívá sil démona k přemožení nepřátel. V dětství se jej všichni stranili kvůli démonu, jenž pobil mnoho vesničanů.
Sám se chová poněkud ztřeštěně, co se týká děvčat. Nicméně pro ochranu svých přátel je ochoten obětovat sám sebe.
Yamanaka Ino
Už od Akademie soutěží se Sakurou o Sasukeho pozornost. Její specialitou je výměna myslí.

Yondaime
Proslulý čtvrtý Hokage, který byl jako jediný schopen porazit Kyuubi, devítiocasého liščího démona, a zapečetit ho do Narutova těla, známý též jako žlutý záblesk. Byl to velmi respektovaný Hokage s mírumilovnou, avšak divokou povahou. Jeho učitel, Jiraiya, prohlašuje, že se charakterem velmi podobá Narutovi. Yondaime byl učitelem Kakashiho, Rin a Obita.
Yuuhi Kurenai
Nejnovější Jounin, mezi její přednosti patří hlavně kouzla. Vyučuje skupinu o složení Shino, Kiba a Hinata.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je nejlepší z holek v anime Naruto_??

Temaro no Sabaku 27.1% (13)
Anko Mitharashi 2.1% (1)
Hanabi Hyuuga 2.1% (1)
Sakura Haruno 22.9% (11)
Hinata Hyuuga 14.6% (7)
Yuuhi Kurenai 2.1% (1)
Ino Yamanaka 10.4% (5)
Kin Tsuchi 2.1% (1)
TenTen 14.6% (7)
Konan 2.1% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.