Harry Potter 1,2,3,4,5,6,7

15. května 2008 v 18:47 | Ino-chan a Sasuke Nara |  knížky
Kniha:Harry Potter 1,2,3,4,5,6,7
Žanr: Fantasy,napetí,scifi a další žanry...
Film: Joo film je taky a je jich zatím 5 ............
Dílu:5 zfilmovaných a 7 napsaných !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Popis : Juknete pod perex !!!!!!!!! (zdroj →//odkaz// )

Kámen mudrců

Harry Potter je až do doby před svými jedenáctými narozeninami téměř úplně normální kluk. Žije u své tety a strýce, protože jeho rodiče zemřeli při autonehodě, ze které má Harry taky památku - jizvu na čele připomínající blesk. Poté však začnou od nikoho chodit podivné dopisy adresované Harrymu. Strýc Vernon proto jede s rodinou a Harrym na maják, kde doufá, že budou mít klid. Avšak hned první noc je navštíví obr Hagrid, od kterého se Harry dozví, že je jako jeho rodiče čaroděj, a že Lilly a James Potterovi nezahynuli při bouračce, ale že byli zabiti zlým černokněžníkem. Když chtěl Voldemort zabít i jej, jeho moc se zlomila a Harrymu zůstala jen jizva.
V kouzelnickém světě se Harry spřátelí s Ronem a Hermionou, kteří budou téměř celý příběh Harryho doprovázet. V kouzelnické škole v Bradavicích je Harry i jeho přátelé zařazen do nebelvírské koleje. Svou zvědavostí se zapletou do napínavého dobrodružství, kvůli kterého několikrát málem přijdou o život. Zjistí, že někdo chce ukrást Kámen mudrců a rozhodnou se jej zachránit. To se jím nakonec s vypětím všech sil podaří a Voldemort, který měl s jeho pomocí opět získat sílu, je tak opět poražen.
Knížka Harry Potter a Kámen mudrců se mi strašně líbila a doporučuji Vám ji přečíst, pokud však nepatříte k nudným a odkouzleným mudlům (mudlou je v kouzelnickém světě nazýván ten, kdo neumí čarovat).

Tajemná komnata

Léto skončilo a Harry se i přes naléhání domácího skřítka Dobbyho, který tvrdí, že mu tam hrozí velké nebezpečí vydává zpět do školy kouzel. Tentokráte se ale spolu s Ronem nedostali do Bradavic vlakem, ale létajícím autem, které jim později ještě prokáže dobré služby. Varování Dobbyho se postupně začíná naplňovat, ve škole se dějí podivné věci. Na stěnách se objevují nápisy o znovuotevření Tajemné komnaty a studenti jsou nalézáni zkamenělí na chodbách. Vypadá to dokonce tak, že za tím stojí sám Harry. Ale my víme, že on to není. Kdo tedy? Profesor Snape? Malfoy? Nebo opět Voldemort?

Vězeň z Azkabanu

Třináctiletý Harry Potter znovu nerad tráví své další prázdniny u rodiny Dursleyových, letos navíc se zlou tetou Marge. I přes přísný zákaz používání kouzel jí Harry promění v obrovský balón a v noci uteče záchranným autobusem do hospody Děravý kotel. Zde se setká s ministrem kouzel Korneliem Popletalem, který ho překvapivě za jeho provinění nepotrestá. Je to proto, že z vězení v Azkabanu uprchl nebezpečný čaroděj Sirius Black, který podle legend přivedl lorda Voldemorta k Harryho rodičům a je tak zodpovědný za jejich smrt. Nyní Voldemort usiluje také o zabití Harryho. A aby nebyl všem hrůzám konec, hostí Bradavická škola hrozivé azkabanské stráže, zvané mozkomoři. Ti mají za úkol ochraňovatt Harryho a další studenty před černým čarodějem. Střetnutí mezi Harrym a záhadným vězněm Siriem Černým se zdá být nevyhnutelné. Harry Potter bude potřebovat veškerou možnou kuráž, kouzla a podporu, aby dokázal odhalit pravdu a vazby na tajemnou minulost.

Ohnivý pohár

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické!

Fénixův řád

Na začátku knihy je Dudley napaden mozkomory a nebýt duchapřítomnosti Harryho nevím, jak by to dopadlo. Strýc Vernon je pobouřen a navíc jej naštve množství sov, které se do jeho domu snesou s dopisy. Harry je vyloučen z Bradavic, protože při ochraně Dudleyho porušil výnos o omezení čar a kouzel. Jakmile Dursleyovi odjedou z domu, přijedou pro Harryho členové Fénixova řádu a odvezou jej do bezpečí. Setká se svými přáteli Ronem, Hermionou, Fredem, Georgem a dalšími, Rona a Hermionu seřve za to, že mu až do příjezdu nenapsali o dění v kouzelnickém světě. Seznámí se s členy Fénixova řádu a dozví se o jejich činnosti a členech. Potom jde s panem Weasleyem na přelíčení, na kterém se rozhodne o jeho porušení výnosu o omezení čar a kouzel. Je osvobozen, a Brumbál Popletalovi v podstatě řekne, že si myslí, že mozkomorové nebyli praví, ale že to bylo dílo právě Popletala a několika jeho nejvěrnějších spolupracovníků.

Jakmile se Harry a další studenti spěšným vlakem dostanou do Bradavic, začne zahajovací slavnost, na které se studenti dozvědí, že novou vyučující obrany proti černé magii je Dolores Jane Umbridge, blízká spolupracovnice Korneliuse Popletala. Má zde dohlížet na Harryho a Brumbála, protože ministr kouzel Popletal raději nechce uvěřit tomu, že je Voldemort opět mocný. Bojí se totiž, že by tato zpráva mohla ohrozit jeho kariéru. Proto vše popře a označí Brumbála i Pottera za blázny. Brumbála připraví o několik ocenění a hrozí, že bude pokračovat.

Tahle ženská dělá Harrymu a dalším "vyvoleným" samé naschvály a nepříjemnosti, a takhle to pokračuje velkou část knihy. Pokusí se rozpustit i seskupení několika studentů, kteří se cvičí v obraně proti černé magii. D.J. Umbridge se totiž pokouší zajistit, aby se proti černé magii nemohl nikdo bránit ani ji používat. A tak se tajně několik studentů v čele s Harrym snaží, aby alespoň oni se bránit dokázali.

Vydá také mnoho nařízení, které upravují chod školy, např. zakáže famfrpálovým týmům v Bradavicích fungovat, nechá rozpustit všechny kluby a podobná seskupení studentů atd. Kvůli incidentu, ke kterému dochází, má Harry doživotně zakázán famfrpál.

Harrymu se zdají hrozné sny, ve kterých Harry nejprve vidí, jak je těžce zraněn pan Weasley. Ukáže se, že byl opravdu napaden a nebýt Harryho snu, nejspíš by jej nikdo nenašel a on bez pomoci zemřel. Pak se mu však zdá, že jeho kmotr Sirius Black je také napaden. Harry a jeho přátelé se tedy vydají na záchrannou akci, majíc na paměti předchozí sen. Avšak vše je jen Voldemortova léčka, kterou vymyslel, aby mohl nechat Harryho zabít. Na místě, které viděl Harry ve snu, na ministerstvu kouzel, však není zraněný Sirius, ale skupina Smrtijedů, služebníků Voldemorta. Těm se snaží záchranná skupina uniknout a právě včas se tam objeví také členové Fénixova řádu. Při boji, který zde nastane zemře Sirius, Harryho kmotr. Dokonce se na ministerstvu objeví sám Pán zla, avšak jakmile uvidí Brumbála, raději rychle zmizí. Avšak to už uvidí i pracovníci ministerstva spolu s ministrem Popletalem. Ten se Brumbálovi a Harrymu omluví za to, že jim nevěřil a rozhodne, že se musí opět rozpoutat boj proti Voldemortovi.

Princ dvojí krve

Narcisa Malfoyová a Belatrix Lestrangeová navštíví dům bradavického profesora, Severuse Snapea. Narcisa ho chce požádat, aby chránil jejího syna, Draca, který má splnit jistý Voldemortův příkaz. Snape souhlasí a aby měla jistotu, potvrzuje tento slib Neporušitelným slibem, což je kouzlo, které způsobí, že když svůj slib poruší, zemře.
Harry Potter je jako obvykle na prázdninách u svých jediných příbuzných, Dursleyových. Nestráví tam ale mnoho času. Přijde pro něj ředitel Školy čar a kouzel v Bradavicích, Albus Brumbál. Oznámí mu, že mu jeho kmotr, Sirius Black, odkázal vše, co vlastnil, včetně domu, který sloužil jako ústředí Fénixova řádu, organizace bojující proti Lordu Voldemortovi, a skřítka Krátury. Společně s Brumbálem Harry navštíví Horace Křiklana, kterého přesvědčí, aby šel učit do Bradavic. Poté Potter odchází do domu svého nejlepšího kamaráda, Rona, aby tam strávil zbytek prázdnin.
Společně s Ronem a kamarádkou Hermionou se vypraví na Příčnou ulici, kde uvidí svého spolužáka ze Zmijozelu, Draca Malfoye. Sledují ho do Obrtlé ulice. Tam Draco vstoupí do obchodu s věcmi souvisejícími s černou magií a žádá po prodavači pomoc. Harryho poprvé napadá, že by Draco mohl být Smrtijed, ale jeho přátelé tuto myšlenku odmítají. Harryho to ale neodradí, a při cestě do Bradavic sleduje pod neviditelným pláštěm Malfoye v jeho vlakovém kupé. Nedozví se, co se Draco chystá udělat a navíc je odhalen a zraněn.
Ve škole všechny čeká velké překvapení, Snape se stává učitelem obrany proti černé magii a nový profesor, Slughorn, začíná učit lektvary. Díky tomu může i Harry studovat lektvary, přestože neměl ze zkoušek známku, kterou požadoval Snape. S tím ale Potter nepočítal, a proto je mu školou zapůjčena jedna starší učebnice. Díky ní se Harry stane v tomto předmětu nejlepším z celé třídy, protože v knize jsou různé vpisky, které mu pomáhají. A na přední straně je napsané, že tato kniha patří Princi dvojí krve. Hned v první hodině lektvarů díky ní vyhrál Felix Felicis, který když někdo vypije, tak se mu všechno podaří.
Harry chodí také na soukromé hodiny k Brumbálovi, který ho postupně bere do vzpomínek různých lidí, aby ho seznámil s Voldemortovou minulostí. Voldemortův otec jeho matku Merope nemiloval a oženil se s ní proto, že použila lektvar lásky, který ovšem později přestal působit, a on ji opustil. Její syn se narodil v sirotčinci a tam také vyrůstal. Jednoho dne k Tomovi přišel Albus Brumbál a oznámil mu, že je čaroděj a že může studovat v Bradavicích. Tom nabídku přijal. Po šesti letech se vypravil do domu svého otce, kterého zabil a spolu s ním i jeho rodiče. Vše naaranžoval tak, aby to vypadalo, že vraždy spáchal Morfin, Tomův strýc, který nenáviděl mudly. Ten byl pak poslán do Azkabanu. Svého profesora lektvarů, Křiklana, se Tom zeptal, jestli ví něco o viteálech, ale vzpomínka byla pozměněna, takže se to Harry hned nedozvěděl. Po ukončení studia v Bradavicích Tom požádal ředitele Dippeta o místo učitele obrany proti černé magii, ale Dippet to odmítl s tím, že v sedmnácti letech je ještě brzy stát se učitelem. Proto Tom začal pracovat jako asistent v jednom obchodě v Obrtlé ulici. V rámci své práce navštívil starší dámu, která vlastnila dvě vzácné věci. Medailon Salazara Zmijozela a pohár Helgy z Mrzimoru. Několik dní po této návštěvě byla tato dáma zavražděna a medailon i pohár zmizely. O nějaký čas později se Tom vrátil do Bradavic, aby znovu požádal o místo učitele. Tehdy už byl ředitelem Brumbál a ten ho znovu odmítl. Od té doby Bradavice neměly jednoho profesora obrany proti černé magii déle než jeden rok.
Harry dostane od Brumbála úkol získat nezměněnou vzpomínku o Horcruxech od profesora Křiklana. Podaří se mu to s pomocí lektvaru Felix Felicis po pohřbu Aragoga, velkého pavouka, který byl Hagridovým přítelem a kterého Harry poznal ve druhém ročníku.
Harry si společně s Brumbálem prohlédne tuto vzpomínku. Z této vzpomínky je patrné, že Voldemort rozdělil svoji duši na sedm dílů. Použil k tomu většinou nějaký velmi cenný předmět. Jedním z viteálů byl i deník, prostřednictvím kterého byla otevřena Tajemná komn
Potterovská fantasy-sága se uzavírá, sedmým dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - tentokrát do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel a tajné spojení s nimi. Závěrečná bitva s Voldemortem a jeho přívrženci se odehraje v Bradavicích… Sedmička prý přináší řešení problémů - a tak si věrní fanouškové vychutnají kromě dobrodružství i "odtajnění" dosud nevyjasněných záhad a dostanou odpověď na četné nezodpovězené otázky. A ještě bonus nakonec: dočtou se, jak si hrdinové ságy stojí O devatenáct let později
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.